open camps

AVATUD LAAGRID edasiPÜÜDLIKELE MÄESUUSATAJATELE ja harrastajatele!

MTÜ Tartu Slalom pakub huvilistele võimalust osaleda mäesuusaklubi avatud laagrite programmis ning liituda treeningutega ilma pikaajalise kohustuseta. Laagrid toimuvad plaani põhiselt aastaringselt nii Eestis kui ka välismaal. Osalema on oodatud kõik mäesuusaspordist huvitujad, kes tahavad areneda, otsivad alas professionaalsust ja elamusi ning soovivad kogeda Tartu Slalomi treeninguid, kuid ei saa või ei soovi veel klubiga täies mahus liituda.

LAAGRID

Laagrite kestvus varieerub asukohast, üldisest treeningprogrammist ja hooajast ning pikkuseks võib olla 3 kuni 12 päeva. Toimumiskohtadeks on talvel suusakeskused nii Eestis (Kuutsemäe, Kütiorg) kui ka välismaal (Leedu, Soome, Austria), suvel spordirajatised Otepääl ja Käärikul ning spetsiaalses suusatamiseks loodud sisehallis Snow Arenal Leedus.

Eesmärk on teha lühikese aja jooksul edusamme treenides järjepidevalt ja erinevate treeningmetoodikate alusel. Laagrid on avatud kõigile huvilistele alates 6. eluaastast olenemata füüsilisest tasemest, kuid talviste laagrite puhul peab suusaõppe ABC enne laagrit olema selge, st õpilane oskab suuskadel iseseisvalt püsti püsida, pidurdada ja pöörata. Tartu Slalomi avatud laagrite programm loob noorele mäehundile võimaluse treenida kõrvuti mõnede Eesti parimate sportlastega kogenud treenerite juhendamisel. 

Algõppe osas saame aidata eratunniga – selleks kirjutage meile oma soovist info@tartuslalom.ee ja leiame ühise tee.

Lumelaagrites järgneb mäetreeningutele videoanalüüs ning sportlased saavad vastutavalt treenerilt individuaalset tagasisidet nii treeningu ajal kui ka päeva lõpus. Treengingutel ja laagrites on alati kaasas vähemalt kaks treenerit ning sportlased jagatakse parima treeningkvaliteedi saamiseks taseme ja treeningvajaduste põhiselt gruppidesse.

Suure sportimise kõrval on kõrgelt hinnatud haridus ning koolitöö ei tohi suusatamise pärast kannatada saada – hinded peavad olema korras ning kool peab andma loa õppetöö ajal laagris osalemiseks. Kõikides laagrites, mis toimuvad kooli ajast, on kohustuslik kaasa võtta koolitükid ning igal laagri päeval on garanteeritud vähemalt 1 tund õppimiseks. 

Kõik laagrid korraldatakse kooskõlas Tartu Slalomi reeglite, väärtushinnangute ja kohustustega, pakkudes turvalisi, kvaliteetseid treeninguid positiivses, edasiviivas ja lõbusas keskkonnas. Laagrites on piiratud arv kohti ning eelisjärjekorras on mäesuusaklubi Tartu Slalom liikmed.

Täpsem informatsioon, küsimused ja registreerimine info@tartuslalom.ee 

2020/21 HOOAJA LAAGRIPROGRAMM

33854787318_ca74179e75_z

2020/21 HOOAJA VÕISTLUSPROGRAMM

13-14.02 Alexela Noorte Alpisarja II etapp, Kiviõli Seikluskeskus, PSL & GS + EnMV U10-U16

27-28.02 Eesti noorte ja seenioride meistrivõistlused mäesuusatamises, Kütiorg, SL, SuSL, SG, AC, U10-U16 + Masters

27-28.02 Eesti meistrivõistlused mäesuusatamises, Soome Suomutunturi, GS & SL, juuniorid

13-14.03 ETS NORD FIS Baltic Cup, Väike-Munamägi, SL, U12-16, U21, E, M

20.03 Alexela Noorte Alpisarja III etapp, Nõmme Lumepark, SL, U8-U12

27-28.03 Alexela Noorte Alpisarja IV etapp, Kuutsemäe Puhkekeskus, SL & SuSL, U8-U12

– Programm on täiendamisel, riikide ametlikud võistluskalendrid ei ole veel täielikult avaldatud –

14-18 JUUNI 2021 - KÄÄRIKU SPORDILAAGER (ÜKE)

2021/22 hooaja esimene ettevalmistuslaager toimub 14-18. juuni 2021 Käärikul. Viie laagripäeva jooksul keskendume mäesuusatamises kasuks tulevatele üldfüüsilistele harjutustele ning elementidele, mängime palli, sõidame ratastega, rullitame nii spetsiaalse slaalomraja kui ka koonuste vahel, ujume ning veedame koos ühe meeleoluka nädala. Treeningutel jaotatakse lapsed vastavalt vanusele ja tasemele kahte või kolme erinevasse gruppi.

Kolmapäeva õhtul toimub meie laagritraditsioonide kohaselt üllatustreening! Eelmisel suvel käisime näiteks Otepää seikluspargis ronimas ja Munaka Bike Park’is ratast sõitmas. Kuhu seekord lähme? Selle saad teada juba laagris! 😉 

Neljapäeva õhtul toimub laagri peaaegu lõpule jõudmise puhul Kääriku järve kaldal asuvas Greeni saunamajas grillipidu, millega on oodatud liituma ka lapsevanemad. Noored sportlased pakuvad ka omatehtud maiuseid – sellest juba ilma ei tahaks jääda! 

Traditsioonide kohaselt lõpetame laagri reedese rattamatka ja ehedate Itaalia maitsetega Vidrike Külamajas.

Majutus on Kääriku spordikeskuse vastvalminud võistkonnamajades, kus on kahesed wc ja vannitoaga magamistoad, köök ja saun. Hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid sööme Kääriku spordikeskuses.

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 1. JUUNI 2021 AADRESSIL info@tartuslalom.ee

IMG_5414
IMG_5351

12-16 JUULI 2021 - KÄÄRIKU SPORDILAAGER (ÜKE)

Suve teine treeninglaager toimub 12-16. juuli taaskord suurepäraste sportimisvõimalustega Kääriku spordikeskuses. Ülesehituselt sarnaneb see juunikuu laagriga.

Viie laagripäeva jooksul keskendume mäesuusatamises kasuks tulevatele üldfüüsilistele harjutustele ning elementidele, mängime palli, sõidame ratastega, rullitame nii spetsiaalse slaalomraja kui ka koonuste vahel, ujume ning veedame koos ühe meeleoluka nädala. Treeningutel jaotatakse lapsed vastavalt vanusele ja tasemele kahte või kolme erinevasse gruppi.

Kolmapäeva õhtul toimub meie laagritraditsioonide kohaselt üllatustreening! Kuhu lähme aga seekord? Selle saad teada juba laagris!

Neljapäeva õhtul toimub laagri peaaegu lõpule jõudmise puhul Kääriku järve kaldal asuvas Greeni saunamajas grillipidu, millega on oodatud liituma ka lapsevanemad. Noored sportlased pakuvad taas oma sulest miskit maitsvat – sellest juba ilma ei tahaks jääda! 

Traditsioonide kohaselt lõpetame laagri reedese rattamatka ja ehedate Itaalia maitsetega Vidrike Külamajas.

Majutus on Kääriku spordikeskuse vastvalminud võistkonnamajades, kus on kahesed wc ja vannitoaga magamistoad, köök ja saun. Hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid sööme Kääriku spordikeskuses.

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 5. JUULI 2021 AADRESSIL info@tartuslalom.ee

12-22 AUGUST 2021 - SNOW ARENA, LEEDU (SUUSKADEL)

Hooaja esimene lumelaager toimub 12-22. augustini Leedus, Druskininkai kuurortlinna lumistel (sise)nõlvadel Snow Arenas. Laagri eesmäriks on lumele tagasitulek ja eelkõige suusatunnetuse otsimine.

Laagri esimeses pooles keskendume peamiselt harjutustele ja baastehnika paika seadmisele, seejärel liigume edasi raja vahele. Sportlased jaotatakse vastavalt tasemele ja võimetele mitmesse gruppi, et treeningud oleksid kõigile jõukohased ning maksimaalselt efektiivsed.

Nädal kulgeb rütmis sõit Leetu (N), 4 treeningpäeva (R-E), puhkepäev (T), 4 treeningpäeva (K-L) ja sõit koju (P). Laagris alustame päeva hommikujooksu ja võimlemisega nii nagu ikka, treeningpäevadel on meil kavas 2 treeningut mäel ja õhtuti lõdvestav aktiivne liikumine.

Vabal päeval teeme TSL laagrikorra kohaselt ühiselt midagi põnevat! Eelmine suvi käisime näiteks kartidega sõitmas.

Majutus asub Snow Arenalt ca 10 minutilise autosõidu kaugusel ning Druskininkai linnapiirist väljaspool mõnusate männimetsade vahel. Hommiku- ja õhtusöögid sööme majas, lõunad kahe trenni vahepeal mäel Snow Arena kohvikus.

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 26. JUULI 2021 AADRESSIL info@tartuslalom.ee

IMG_6619

VAATA MEIE EELMISE SUVE SUUSALAAGRI VIDEOT SIIT!