open camps

AVATUD LAAGRID edasiPÜÜDLIKELE MÄESUUSATAJATELE ja harrastajatele!

MTÜ Tartu Slalom pakub huvilistele võimalust osaleda mäesuusaklubi avatud laagrite programmis ning liituda treeningutega ilma pikaajalise kohustuseta. Laagrid toimuvad plaani põhiselt aastaringselt nii Eestis kui ka välismaal. Osalema on oodatud kõik mäesuusaspordist huvitujad, kes tahavad areneda, otsivad alas professionaalsust ja elamusi ning soovivad kogeda Tartu Slalomi treeninguid, kuid ei saa või ei soovi veel klubiga täies mahus liituda.

LAAGRID

Laagrite kestvus varieerub asukohast, üldisest treeningprogrammist ja hooajast ning pikkuseks võib olla 3 kuni 12 päeva. Toimumiskohtadeks on talvel suusakeskused nii Eestis (Kuutsemäe, Munakas, Kütiorg) kui ka välismaal (Leedu, Soome, Rootsi, Austria), suvel spordirajatised Otepääl ja Käärikul ning spetsiaalses suusatamiseks loodud sisehallis Snow Arenal Leedus.

Eesmärk on teha lühikese aja jooksul edusamme treenides järjepidevalt ja erinevate treeningmetoodikate alusel. Laagrid on avatud kõigile huvilistele alates 6. eluaastast olenemata füüsilisest tasemest, kuid talviste laagrite puhul peab suusaõppe ABC enne laagrit olema selge, st õpilane oskab suuskadel iseseisvalt püsti püsida, pidurdada ja pöörata. Tartu Slalomi avatud laagrite programm loob noorele mäehundile võimaluse treenida kõrvuti Eesti parimate sportlastega kogenud treenerite juhendamisel. 

Algõppe osas saame aidata eratunniga – selleks kirjutage meile oma soovist info@tartuslalom.ee ja leiame ühise tee.

Lumelaagrites järgneb mäetreeningutele videoanalüüs ning sportlased saavad vastutavalt treenerilt individuaalset tagasisidet nii treeningu ajal kui ka päeva lõpus. Treengingutel ja laagrites on alati kaasas vähemalt kaks treenerit ning sportlased jagatakse parima treeningkvaliteedi saamiseks taseme ja treeningvajaduste põhiselt gruppidesse.

Suure sportimise kõrval on kõrgelt hinnatud haridus ning koolitöö ei tohi suusatamise pärast kannatada saada – hinded peavad olema korras ning kool peab andma loa õppetöö ajal laagris osalemiseks. Kõikides laagrites, mis toimuvad kooli ajast, on kohustuslik kaasa võtta koolitükid ning igal laagri päeval on garanteeritud vähemalt 1 tund õppimiseks. 

Kõik laagrid korraldatakse kooskõlas Tartu Slalomi reeglite, väärtushinnangute ja kohustustega, pakkudes turvalisi, kvaliteetseid treeninguid positiivses, edasiviivas ja lõbusas keskkonnas. Laagrites on piiratud arv kohti ning eelisjärjekorras on mäesuusaklubi Tartu Slalom liikmed.

Täpsem informatsioon, küsimused ja registreerimine info@tartuslalom.ee 

2021/22 HOOAJA LAAGRIPROGRAMM

12-16 JUULI 2021 - KÄÄRIKU SPORDILAAGER (ÜKE)

Suve teine treeninglaager toimub 12-16. juuli taaskord suurepäraste sportimisvõimalustega Kääriku spordikeskuses. Ülesehituselt sarnaneb see juunikuu laagriga (loe ülevalt).

Majutus on Kääriku spordikeskuse vastvalminud võistkonnamajades, kus on kahesed wc ja vannitoaga magamistoad, köök ja saun. Hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid sööme Kääriku spordikeskuses.

Laagri maksumus on Tartu, Viljandi ja Kütioru Slalomi liikmetele 190€/sportlane ning saatvale lapsevanemale 150€. Väljaspool klubi liikmelisust on laagri maksumus 250€/sportlane.

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 4. JUULI 2021 REGISTREERIMISVORMI KAUDU VÕI AADRESSIL info@tartuslalom.ee 

IMG_5351
IMG_7365

12-22 AUGUST 2021 - SNOW ARENA, LEEDU (SUUSKADEL)

Hooaja esimene lumelaager toimub 12-22. august Leedus, Druskininkai kuurortlinna lumistel sisenõlvadel Snow Arenas. Laagri eesmäriks on lumele tagasitulek ja eelkõige suusatunnetuse otsimine.

Laagri esimeses pooles keskendume peamiselt harjutustele ja baastehnika paika seadmisele, seejärel liigume edasi raja vahele. Sportlased jaotatakse vastavalt tasemele ja võimetele mitmesse gruppi, et treeningud oleksid kõigile jõukohased ning maksimaalselt efektiivsed.

Nädal kulgeb rütmis sõit Leetu (N), 4 treeningpäeva (R-E), puhkepäev (T), 4 treeningpäeva (K-L) ja sõit koju (P). Laagris alustame päeva hommikujooksu ja võimlemisega nii nagu ikka, treeningpäevadel on meil kavas 2 treeningut mäel ja õhtuti lõdvestav aktiivne liikumine.

Vabal päeval teeme TSL laagrikorra kohaselt ühiselt midagi põnevat! Eelmine suvi käisime näiteks kartidega sõitmas.

Majutus asub Snow Arenalt ca 10 minutilise autosõidu kaugusel ning Druskininkai linnapiirist väljaspool mõnusate männimetsade vahel. Hommiku- ja õhtusöögid sööme majas, lõunad kahe trenni vahepeal mäel Snow Arena kohvikus.

REGISTREERIMISE TÄHTAEG 26. JUULI 2021 AADRESSIL info@tartuslalom.ee

VAATA MEIE EELMISE SUVE SUUSALAAGRI VIDEOT SIIT!