Esimesed lumelaagrid Snow Arenas LT – August ja September

Leedu on meist kõigest poole päeva autosõidu kaugusel ja pakub maailma tasemel sisehalli, kus käivad esimesi samme lumele tagasi tegemas muu hulgas ka maailma absaluutsesse paremikku kuuluvad sõitjad eesotsas maailmameistri Petra Vlohvaga. 

Meie esimene laager sisaldas endas 8 lumepäeva ja ühte puhkepäeva, mille käigus tegid sportlased head progressi ja tegelesime ohtralt erinevate tehnika harjutustega nii vabasõidus kui rajavahel. Puhkepäeval selgitasime välja kiiremad sõitjad kardi rajal ja liikusime värskemalt laagri teise blokki, kus hakkasime keskenduma rohkem pika toki sõitmisele ja liikusime rohkem tehnika otsimiselt kiiruse otsimisele. 

Teine laager septembris koosnes 4 päevast, mis sisaldasid endas 6 mäetrenni. Laagri idee suuresti on hoida suusatunnetust enne Austria liustikulaagrit koolivaheajal oktoobris. Laagri esimene pool tegelesime taas natuke tunnetuse otsimisega erinevate harjutustega ja sealt edasi liikusime taas kiiruse leidmisele ning viimased 2 trenni olid selle hooaja esimesed aja peale sõidud.